لیپوماتیک

کاهش فوری وزن با جراحی

آیا لیپوماتیک جزو روش های کاهش فوری وزن با جراحی است؟ روش لیپوماتیک جدیدترین روش حذف چربی از بدن با نتایج کاملا متفاوت و باورنکردنی نسبت به سایر روش های حذف چربی است.

این جراحی مقدار زیادی چربی را از بدن خارج می کند. کسانی که جراحی لیپوماتیک انجام داده اند ادعا می کنند که با لیپوماتیک کاهش سایز داشته اند و مدت زیادی ادامه دارد و همچنین سلولیت را از بین می برد. هدف از این جراحی تغییر اندازه و شکل بدن است.

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایای جراحی لوپوماتیک و موارد مربوط به آن اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

مزایای جراحی لیپوماتیک

مزایای کاهش فوری وزن با جراحی جراحی لیپوماتیک اقساطی چربی زیر پوستی است و مانند سایر دستگاه های ساکشن چربی زیر جلدی بیرون نمی زند.
تعداد روزهای استفاده از فرم دهنده بدن در این نوع جراحی ها بسیار کوتاه است و تنها ۲ هفته طول می کشد.

  • کوچک کردن و شکل دادن به پوست بسیار بهتر از جراحی های دیگر است.
  • در این نوع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود.
  • تورم و مایعات در این جراحی بسیار کم است.
  • خطر عفونت بسیار کم است.
  • آمبولی چربی بسیار کم است و تاکنون موردی گزارش نشده است.
  • فرد نیازی به بستری شدن ندارد و بیماران می توانند بعد از عمل ترخیص شوند.
  • خستگی و آسیب فیزیکی در این جراحی بسیار کم است. بنابراین، نسبت به سایر جراحی های کاهش وزن بسیار ساده تر است.

چه کسی کاندیدای خوبی برای لیپوماتیک نیست؟

به گفته جراحان لیپوماتیک، همه افراد و بیماران کاندید مناسبی برای جراحی لیپوماتیک نیستند و نمی توانند این جراحی را انجام دهند. از جمله دلایل جراحی لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اضافه وزن و چاقی

اولین افرادی که کاندیدای مناسبی برای جراحی لیپوماتیک نیستند، اشخاصی هستند که چاقی دارند. روش لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها در قسمت خاصی از بدن استفاده می شود. در این صورت افرادی که چاقی شکمی دارند یا در قسمتی از بدنشان که با کل بدنشان تناسب ندارد و تعادل دارد چاقی دارند، بهترین راه برای تناسب اندام لیپوماتیک است.

اما لیپوماتیک برای افرادی که بدنشان کاملاً چاق است مناسب نیست. زیرا لیپوماتیک باید در تمام نقاط بدن او انجام شود. در حالی که استفاده بیش از حد از این روش خطراتی را متوجه بیمار می کند.

پزشکان و بهترین جراح لیپوماتیک در تهران توصیه می کنند که افراد چاق ابتدا باید یک دوره ورزش و رژیم غذایی مناسب برای چندین ماه یا یک سال داشته باشند. پس از کاهش وزن، این بار اگر برخی از اعضای بدنشان کوچک نشد (مثلاً چربی شکم به آرامی آب می شود و با وجود کاهش وزن، شکم هنوز بودجه ندارد)، می توانند از روش جراحی لیپوماتیک استفاده کنند.

بیماران مبتلا به هموفیلی

هموفیلی از لخته شدن خون در هنگام خونریزی جلوگیری می کند. این بیماری باعث می شود که خون زیادی از بدن بیمار خارج شود. افراد مبتلا به این بیماری اصلا کاندیدای مناسبی برای کاهش فوری وزن با جراحی لیپوماتیک نیستند.

حتی توصیه می شود بیمارانی که در سلامت کامل هستند تا چند هفته قبل از لیپوساکشن از داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، وارفارین و … استفاده نکنند تا خطری در حین جراحی لیپوماتیک ایجاد نشود.

بهبودی بعد از کاهش فوری وزن با جراحی لیپوماتیک
بهبودی بعد از کاهش فوری وزن با جراحی لیپوماتیک

بهبودی بعد از کاهش فوری وزن با جراحی لیپوماتیک

بهبودی پس از جراحی لیپوماتیک 3 تا 7 روز است. نکته مهم و جالب این است که سایز تا مدت ها بعد از عمل لیپوماتیک باقی می ماند و همچنین سلولیت را از بین می برد.

کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

شما هنوز هم می توانید پس از جراحی حذف چربی خود وزن کم کنید. به عنوان یک قاعده کلی، کاهش یک یا دو پوند در هفته بی خطر است . با این حال، در شش تا هشت هفته اول پس از جراحی، نیازی به فشار آوردن به خود برای کاهش وزن نیست. در این مدت نمی توانید فعالیت بدنی شدیدی انجام دهید

چرا بعد از لیپوماتیک وزن کم نکردم؟

اکثر افراد در مجموع فقط چند پوند از دست می دهند. و لیپوماتیک چربی مضر احشایی زیر عضله و اطراف اندام های داخلی را هدف قرار نمی دهد، فقط چربی زیر پوستی زیر پوست را هدف قرار می دهد

چرا بعد از لیپوماتیک شکم من هنوز چاق است؟

تمام معنی آن این است که بدن شما در حال بهبود است و مدتی طول می کشد تا شکل جدید به خود را به بگیرد . ممکن است چندین هفته یا حتی چند ماه طول بکشد تا نتیجه جراحی زیبایی خود را ببینید. بلافاصله پس از لیپوماتیک در غرب تهران روی شکم، متوجه خواهید شد که شکم شما همچنان متورم به نظر می رسد.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا