پروتز سینه

پروتز سرطان سینه

آیا بعد از سرطان سینه میتوان از پروتز استفاده کرد؟ چه کسانی به پروتز سینه بعد از سرطان نیاز دارند؟ اگر میخواهید که در خصوص پروتز سرطان سینه اطلاعاتی کسب کنید، با ما در مجموعه تخصصی لیپو ویزر تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

سرطان سینه یکی از شایع ترین و فراگیرترین انواع سرطان هایی است که متاسفانه زنان با آن رو به رو می شوند و از آن رنج می برند. با وجود آنکه سرطان سینه به میزان بسیار زیادی در جامعه برای بانوان اتفاق می افتد، اما خوشبختانه در گروه سرطان های درمان پذیر قرار دارد و در صورتی که به موقع متوجه بروز این نوع سرطان شوید، امکان درمان آن وجود خواهد داشت.

به عبارت دیگر میزان مرگ و میر ناشی از این نوع سرطان در کشور ما بسیار کم است زیرا اغلب کسانی که با آن مواجه شده اند، بهبودی خود را به دست اورده اند. اما مساله ای که در رابطه با این نوع سرطان مورد توجه قرار می گیرد، تحت تاثیر زیبایی بدن و سینه ها است زیرا در بسیاری از مواقع به تخلیه سینه زنان در مواجهه با این بیماری خطرناک نیاز است.

از این جهت مطلبی همچون پروتز سرطان سینه بسیار در این زمینه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

عوارض بعد از عمل سرطان سینه

کسانی که به بیماری سرطان سینه مبتلا می شوند، عوارضی را در خود احساس و تجربه می کنند که به عنوان مثال: می توان به از دست رفتن موهای سر و ابرو که ناشی از پرتو درمانی و شیمی درمانی هستند، اشاره داشت که البته این عارضه با پایان یافتن دوره درمان بهبود می یابد و موهای از دست رفته مجددا رشد خواهند کرد.

علاوه بر آن از دیگر عوارض بعد از عمل سرطان سینه که بسیار برای بانوان ناراحت کننده است و ضربه روحی زیادی به انها وارد می کند، برداشتن سینه در سرطان است که با تخلیه شدن سینه هم زیبایی بدن و سینه تحت تاثیر قرار می گیرد و هم محل برداشتن بافت سینه با جراحت های دردناکی رو به رو هستند که دوره نقاهت سختی را به وجود می اورند.

برداشتن سینه

برداشتن سینه در سرطان اغلب مواقع برای بیماران سرطانی انجام می شود تا پزشک بدین شکل از تولید مجدد توده های سرطانی در پستان جلوگیری کند و معمولا زمانی که توده های سرطانی به میزان زیادی به بافت پستان آسیب وارد کرده باشند، تخلیه سینه انجام می شود.

در کل برداشتن سینه در سرطان توسط پزشک تعیین می شود و اگر پزشک معالج انجام این کار را ضروری و لازم بداند، بانوانی که در سنین جوانی قرار گرفته اند و به زیبایی بدن خود اهمیت می دهند، امکان استفاده از پروتز سرطان سینه را خواهند داشت تا با تخلیه شدن پستان ها، از زیبایی بدن کاسته نشود.

 

پروتز سرطان سینه
پروتز سرطان سینه

پروتز سرطان سینه

پروتز سرطان سینه نه تنها باعث می شود که پستان ها پس از تخلیه شدن جلوه ناخوشایندی را در بدن ایجاد نکنند، بلکه به کار بردن آن در این راستا می تواند باعث افزایش زیبایی آنها در مقایسه با قبل از پروتز نیز بشود.

زیرا زمانی که از پروتز سینه استفاده می شوند، مشکلاتی مانند: افتادگی سینه و یا بد فرم بودن آن نیز برطرف می شود و سینه ها از قبل زیر تر می شوند. با این وجود کسانی که از این مشکل رنج می برند، امکان طی کردن مراحل درمانی سرطان با خیال اسوده را خواهند داشت زیرا از زیبایی بدن آنها حتی با تخلیه پستان ها کاسته نخواهد شد.

پروتز سینه بعد از سرطان

پروتز سینه بعد از سرطان هیچ مشکلی را برای بانوان ایجاد نمی کند و باعث مزاحمت در زندگی آنها نمی شود. اما باید اشاره کنیم که این روش به مراقبت هایی نیاز دارد و اصلی ترین آن جلوگیری از ضربه وارد شدن به پروتز های به کار رفته است.

زیرا اگر پروتز سینه بعد از سرطان و به کار بردن آن با ضربه محکمی مواجهه شود، امکان پاره شدن آن وجود خواهد داشت.

بهترین نوع پروتز سینه برای سرطان

پروتز های سینه که برای فرم دادن و افزایش زیبایی پستان ها به کار می روند، دارای دو نوع مختلف هستند که عبارتند از: پروتزهای آب نمکی و پروتز های سیلیکونی.

بهترین نوع پروتز سینه برای سرطان در بین دو نوع ذکر شده، پروتز های سیلیکونی هستند که اغلب برای این نوع بیماران مورد استفاده قرار می گیرند. پروتز سینه سیلیکونی، ظاهر بسیار طبیعی و زیبایی را در سینه به وجود می آورد و به مراقبت بیشتری در مقایسه با پروتزهای آب نمکی نیاز دارد زیرا اگر این نوع پروتز در بدن پاره شود، قادر به جذب شدن به بدن نخواهد بود.

استفاده از انواع سیلیکونی پروتز به جراحت های بیشتری در بافت سینه نیاز دارند و زمانی که پستان ها تخلیه می شوند، پزشک آن را در بدن بانوان به کار می برد.

هزینه پروتز سینه بعد از سرطان

استفاده از پروتز سینه به صرف هزینه قابل توجهی نیازمند است. در واقع هزینه پروتز سینه بعد از سرطان باعث می شود که به مخارج بیماران مبتلا به این نوع بیماری افزوده شود؛ اما هزینه آن متاثر از عوامل مختلفی است که به همین دلیل نمی توان مبلغ مشخصی را برای همه به صورت یکسان در نظر گرفت. عوامل موثر در هزینه را میتوان از قبیل زیر نام برد:

  • نوع پروتز سینه سیلیکونی یا آب نمکی
  • بیمه خدمات درمانی و نوع آن
  • مرکز زیبایی
  • دستمزد پزشک
  • شهر و استان
  • و…

بخش پایانی

پروتز سرطان سینه شرایطی را فراهم کرده است تا همه بانوان عزیزی که به دلیل بروز این بیماری با تخلیه پستان مواجه شده اند، بتوانند زیبایی بدن و سینه های خود را حفظ کنند.

در تهران مراکز زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که یکی از بهترین آنها مجموعه لیپو ویزر است و با مراجعه به این مرکز زیبایی میتوانید در شرایط ایده آل از پروتز های سینه استفاده کنید و از نتایج آن بهره مند گردید.

برای دریافت نوبت ویزیت و یا کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا