لیپوماتیک

زخم لیپوماتیک

زخم یا جای سوراخ لیپوماتیک

میزان زخم لیپوماتیک چه قدر است؟ مهمترین عوارض لیپوماتیک چیست؟ آیا جای زخم باقی می ماند؟ آیا پروتز سینه عوارض دارد؟  درمان جای زخم لیپوماتیک را چگونه میتوان انجام داد؟ درمان جای زخم لپیوماتیک با گن مخصوص امکان پذیر است؟ آیا لیپوماتیک باعث کاهش وزن می شود؟ در مجموعه لیپوویزر با ما همراه باشید تا به بررسی این مسائل بپردازیم و ابهاماتی که در ذهن شما عزیزان ایجاد شده است را برطرف کنیم.

لیپوماتیک یکی از محبوب ترین روش هایی است که امروزه برای لاغری موضعی به کار می رود و با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است. در این روش که برای بخش های مختلف بدن به کار می رود، چربی های انباشته شده به واسطه لوله ای به نام کانولا از داخل بدن تخلیه می شوند و لاغری موضعی انجام می شود.

با توجه به اینکه در این روش برای تخلیه چربی تنها یک سوراخ کوچک در داخل بدن ایجاد می شود، میزان درد و جراحت و خونریزی بسیار ناچیز است اما با این وجود عوارضی نیز ممکن است که برای متقاضیان ایجاد شود و یکی از شایع ترین آنها به جای ماندن زخم آن است.

مهمترین عوارض لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی با لیزر در کل یک روش بدون عارضه است که میزان عوارض ناشی از پیکرتراشی را به حداقل رسانده است و در گروه ایمن ترین روش های زیبایی و لاغری موضعی قرار می گیرد. اما با این وجود برخی از عوارض لیپوماتیک که امکان بروز انها وجود دارد، از قبیل زیر هستند:

 • امکان آسیب دیدن شریان ها و عروق
 • امکان ایجاد سوختگی در پوست
 • امکان به جای ماندن زخم لیپوماتیک
 • شل شدن و افتادگی پوست
 • ایجاد واکنش های آلرژیک
 • ایجاد خارش پوست
 • افزایش یافتن دمای بدن
 • حالت تهوع
 • احساس ضعف و سرگیجه
 • و…

لازم به توضیح است که برخی از این عوارض به صورت موقتی هستند و پس از مدتی از بین می روند و برخی دیگر از آنها به دلیل کم تجربه و کم مهارت بودن پزشک معالج به وقوع می پیوندند. به همین دلیل لازم است تا در انتخاب مرکز زیبایی و پزشک دقت زیادی داشته باشید.

میزان زخم لیپوماتیک چه قدر است؟

میزان زخم یا جای سوراخ لیپوماتیک بسیار اندک است و ناحیه بسیار کوچکی در حدود 5 میلی متر برای این جراحی در بافت مورد نظر سوراخ می شود که پس از پایان یافتن عملیات لیپوماتیک باید این ناحیه بهبود یابد.

زخم لیپوماتیک
زخم لیپوماتیک

آیا جای زخم باقی می ماند؟

با وجود مطالبی که در بخش فوق به آنها اشاره شد، نیازی نیست که خیلی نگران جای زخم لیپوماتیک باشید زیرا پس از پایان یافتن جراحی این زخم به سرعت بهبود می یابد و پس از طی شدن مدت زمان مشخص، آثار آن به کلی ناپدید می شوند.

تاثیر مراقبت های بعد از لیپوماتیک در جای زخم آن

در رابطه با زخم لیپوماتیک تنها باید به این موضوع توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از لیپوماتیک و رعایت آنها به میزان زیادی در بهبودی زخم موثر هستند و اگر مراقبت های بعد از لیپوماتیک را به درستی رعایت نکنید، این امکان وجود دارد که سرعت بهبودی زخم کاهش یابد و جای آن باقی بماند. علاوه بر آن در صورت رعایت نکردن مراقبت های مورد نیاز امکان بروز عوارض دیگر مانند: عفونت نیز وجود خواهد داشت.

با این تفاسیر مهمترین مراقبت هایی که بعد از لیپوماتیک باید رعایت کنید تا از این مشکلات جلوگیری شود، میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • پرهیز از مصرف سیگار و سایر دخانیات
 • پرهیز از مصرف مشروبات الکلی
 • پرهیز از دستکاری کردن زخم به جای مانده از لیپوماتیک
 • مصرف پماد و داروهای موضعی تجویز شده از سوی پزشک
 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون
 • مصرف مواد غذایی مناسب و مقوی
 • و…

درمان جای زخم لیپوماتیک

برای درمان جای آن میتوان از دو راهکار ذکر شده در زیر استفاده کرد زیرا این راهکارها به میزان زیادی در بهبودی زخم لیپوماتیک موثر هستند:

درمان جای زخم لپیوماتیک با گن مخصوص

پس از انجام جراحی لیپوماتیک یک نوع گن مخصوص به بیمار تجویز می شود که با پوشیدن آن تمامی مایعات اضافی و ترشحات  از بدن خارج می شوند و بیمار حتما باید از این نوع گن استفاده کند و تا مدت تعیین شده از سوی پزشک گن را به کار ببرد.

علاوه بر این مسائل، استفاده از گن مخصوص لیپوماتیک در بهبودی زخم، کاهش التهابات و از بین رفتن کبودی ها نیز موثر واقع می شود.

درمان جای زخم لیپوماتیک با لیزر

راهکار دیگری که برای درمان زخم لیپوماتیک میتوان به کار برد، استفاده از لیزر است. لیزر دستگاهی کوچک شبیه به ماژیک است که با تاباندن اشعه لیزر بر روی جای زخم موجب از بین رفتن آن می شود و رفته رفته لک و یا جای زخم را بهبود می بخشد.

لازم به توضیح است که لیزر یک روش کم تهاجمی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و در صورتی که جای زخم باقی بماند، می توان از آن استفاده کرد. این روش هیچ گونه درد و خونریزی به همراه ندارد و با خیال آسوده میتوانید آن را به کار ببرید.

کلام پایانی

در صورتی که لیپوماتیک و عمل لیفت سینه با لیزر را در مجموعه لیپوویزر انجام دهید، هیچ عوارضی برای شما ایجاد نمی شود و در بهترین شرایط میتوانید از این روش بهره مند گردید. با این وجود نیازی نیست که نگران جای زخم لیپوماتیک باشید و با خیال آسوده میتوانید در این مرکز به لاغری موضعی بپردازید.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا