لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک چگونه است؟ لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن انجام می شود؟ آیا قصد دارید که پیکرتراشی موضعی انجام دهید؟ آیا لیپوماتیک روش مناسبی برای تناسب اندام است؟ در صورتی که به کسب اطلاعات در این زمینه نیاز دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

چاقی موضعی به نوعی چاقی گفته می شود که فقط برخی از اندام های بدن به آن مواجه می شوند و فرم نازیبایی پیدا می کنند. معمولا کسانی که اضافه وزن بیش از حد ندارند با چاقی در انواع موضعی آن رو به رو خواهند بود که این موضوع موجب آزار انها می شود و از نظر روحی و روانی شرایط نامناسبی برایشان ایجاد می کند.

اما کسانی که امکان ورزش کردن و یا رژیم گرفتن در خصوص برطرف کردن این چاقی ها را ندارند، از این امکان برخوردار هستند که جراحی لیپوماتیک انجام دهند تا از این چاقی های موضعی خلاص شوند.

جراحی لیپوماتیک چگونه است؟

عمل لیپوماتیک که به آن پیکرتراشی نیز می گویند، روشی است که در آن از لوله ای به نام کانولا استفاده می شود و مراحل جراحی به شکل کم تهاجمی، سرپایی و کوتاه مدت انجام می شود.

در طی جراحی سوراخی در بافت مورد نظر ایجاد می شود تا لوله کانولا از طریق آن به داخل بافت ارسال شود و چربی های انباشته شده در بافت تخلیه شوند. لوله کانولا در زیر پوست ارتعاش و گرما تولید می کند که بر اساس آن چربی ها آب می شوند و به حالت مایع تبدیل می گردند. سپس این چربی های آب شده از طریق لوله کانولا از بافت خارج می شوند و عملیات لیپوماتیک پایان می یابد.

 

جراحی لیپوماتیک
جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن انجام می شود؟

عمل لیپوماتیک را میتوان برای بخش های مختلف بدن که از قبیل زیر هستند، انجام داد:

 • جراحی لیپوماتیک ران
 • جراحی لیپوماتیک غبغب
 • جراحی لیپوماتیک ساق پا
 • شکم و پهلو
 • پشت و کمر
 • بازو
 • باسن

مزایای جراحی لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک در مقایسه با روش های قدیمی تر پیکرتراشی از مزایای بیشتری برخوردار است که مهمترین مزیت های آن عبارتند از:

 • کم تهاجمی و سرپایی بودن روش لیپوماتیک
 • امکان استفاده از آن برای بافت های مختلف بدن
 • امکان تخلیه چربی های موضعی
 • از بین رفتن سلولیت
 • لیفت شدن پوست بدن و جلوگیری از افتادگی پوست
 • امکان استفاده از آن برای بانوان و آقایان
 • و…

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

لیپوماتیک معمولا برای کسانی مناسب  و موثر واقع می شود که شرایط انها از قبیل زیر باشد:

 • کسانی که چاقی موضعی داشته باشند
 • کسانی که با سلولیت رو به رو هستند
 • کسانی که چاقی خیلی زیادی ندارند
 • افرادی که به دنبال روش های کم تهاجمی هستند
 • افرادی که به کاهش یک الی دو سایز نیاز دارند
 • خانم ها و آقایان
 • و…

آیا عمل لیپوماتیک باعث کاهش وزن و سایز می شود؟

میزان چربی هایی که به واسطه عمل لیپوماتیک از بدن خارج می شوند، به قدری زیاد نیستند که کاهش وزن چشم گیری به همراه داشته باشند. به همین دلیل این روش را برای چاقی موضعی و یا کسانی که اضافه وزن کمی دارند، به عنوان یک روش مناسب در نظر می گیرند.

لیپوماتیک در واقع برای کاهش یک الی دو سایز مناسب است و میزان چربی هایی که در این روش از بدن خالی می شود نیز در حدود یک الی دو کیلو خواهد بود.

بنابراین نباید انتظار کاهش وزن چشم گیر با استفاده از این روش را داشته باشید.

آیا نتایج عمل لیپوماتیک دائمی است؟

نتایج حاصل از لیپوماتیک در مدت طولانی باقی می ماند  اما متاسفانه این روش به عنوان یک روش دائمی برای لاغری موضعی شناخته نمی شود بلکه نتایج حاصل از آن غیر دائمی است.

به عبارت دیگر هیچ یک از روش های پیکرتراشی با نتیجه دائمی رو به رو نیستند بلکه همه آنها برای جلوگیری از بازگشت وزن و چربی های تخلیه شده به رعایت مراقبت هایی نیاز دارند.

به این منظور برای آنکه بتوان از نتیجه حاصل از این روش به صورت دائمی بهره مند شد، باید رژیم غذایی مناسب را رعایت کرد و ورزش انجام داد تا تناسب اندام حفظ شود.

لازم به توضیح است که بازگشت وزن و چربی ها پس از لیپوماتیک به قسمتی از بدن که برای آن پیکرتراشی انجام شده است نیز بستگی دارد. به عنوان مثال: درصد بازگشت لیپوماتیک در شکم و پهلو بیشتر از بازو و یا غبغب خواهد بود.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپو ویزر؟

یکی دیگر از روش های پیکرتراشی لیپو ویزر است که روش جدیدتری در این زمینه است. لیپو ویزر با لیپوماتیک متفاوت است و مهمترین تفاوت های آنها به شرح زیر هستند:

 نحوه از بین بردن چربی ها

در روش لیپوماتیک، چربی های انباشته شده به واسطه لوله کانولا از بین می برند در حالی که در روش لیپو ویزر از امواج اولتراسوند به این منظور استفاده می شود.

میزان تهاجمی بودن

لیپوماتیک در مقایسه با لیپو ویزر به عنوان روش تهاجمی تری شناخته می شود زیرا در لیپو ویزر دستگاه اولتراسوند از بیرون بدن چربی ها را آب می کنند و سپس به واسطه یک آمپول مخصوص از داخل بدن تخلیه می شوند که از این جهت در روش لیپو ویزر شرایط متقاضیان بسیار آسان تر است.

هزینه جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک روش ارزان قیمت تری در مقایسه با لیپو ویزر است و هزینه جراحی لیپوماتیک در سعادت آباد باعث می شود که عده از عزیزان این روش را به عنوان تکنیک لاغری انتخاب کنند تا مبلغ کمتری در این جهت بپردازند.

مراقبت های بعد از جراحی:

لیپوماتیک به دلیل آنکه جراحت های بیشتری را به وجود می آورد، به مراقبت های بیشتری بعد از جراحی در مقایسه با لیپو ویزر نیاز خواهد داشت.

دوره نقاهت

لیپو ویزر از دوره نقاهت کوتاه تری برخوردار است و کسانی که از این روش استفاده می کنند در مقایسه با افرادی که روش لیپوماتیک را به کار می برند، با سرعت بیشتری بهبودی خود را به دست می آورند.

سخن پایانی در مورد جراحی لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک به دلیل کم تهاجمی بودن، عوارض بسیار کمی دارد که اگر آن را نزد بهترین مراکز زیبایی انجام دهید، عوارض آن به صفر می رسند و نتیجه دریافت شده بسیار رضایت بخش خواهد بود.

مجموعه لیپو ویزر به عنوان یک مرکز تخصصی در بهترین شرایط این خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا