پروتز سینه

با پروتز سینه میشه شیر داد؟

با پروتز سینه میشه شیر داد؟ آیا بعد از پروتز سینه می توان شیر داد؟ این پرسش ها ذهن اغلب بانوانی که قصد دارند از پروتز سینه استفاده کنند را به خود مشغول می سازند. با این وجود اگر شما خواننده محترمی که به سایت لیپو ویزر وارد شده اید، از این دسته افراد محسوب می گردید، تا بخش پایانی این مطلب ما را همراهی کنید.

پروتز سینه روشی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از بانوان که با مشکل کوچک بودن و یا بد فرم بودن پستان ها مواجه هستند، به استفاده از این روش در جهت افزایش زیبایی سینه های خود مشتاق اند.

پروتز سینه و بارداری دو مساله مهم هستند که در یک جهت قرار دارند و می توانند بر روی هم تاثیرگذار باشند.

به عبارت دیگر مساله ای که باعث تردید در به کار بردن این روش برای بانوان می شود، شیردهی پس از پروتز سینه است؛ زیرا تمامی بانوان پس از ازدواج به دوره بارداری خواهند رسید و این وضعیت را تجربه خواهند کرد. به همین دلیل اغلب انها که قبل از بارداری و زایمان می خواهند از پروتز سینه استفاده کنند، با این پرسش مواجه می شوند و می پندارند که پروتز سینه در دوران شیردهی انها اختلال ایجاد می کند.

با پروتز سینه میشه شیر داد؟

اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید، باید بدانید که خوشبختانه پروتز سینه در بارداری و شیردهی هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند و بانوانی که پیش از بارداری از پروتز سینه استفاده کرده اند، به راحتی همانند سایر بانوان میتوانند دوره شیردهی را بگذرانند و به نوزاد خود شیر دهند.

لازم به توضیح است که پروتز سینه در زیر بافت های سینه قرار می گیرد و باعث مسدود شدن یا بروز مشکل در بافت های شیردهی نمی شود.

 

با پروتز سینه میشه شیر داد؟ .
با پروتز سینه میشه شیر داد؟ .

آیا بعد از انواع پروتز سینه می توان شیر داد؟

پروتز های سینه به صورت اشکی، سیلیکونی و یا نمکی مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از آنها ظاهر متفاوتی را در پستان ایجاد می کند. اما باید آگاه باشید که نوع آنها فقط در ظاهر فرم سینه موثر است و در شیردهی شرایط یکسانی دارند.

به صورت کلی شیردهی پس از هر یک از انواع پروتز امکان پذیر و بلامانع خواهد بود و ویژگی های انواع پروتز سینه از قبیل زیر است:

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی از نوعی ژل چسبنده تولید می شوند که در مقایسه با انواع آب نمکی ظاهر طبیعی تر و زیباتری را به وجود می آورند. این نوع پروتز ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند زیرا اگر پاره شوند، در بافت های بدن جذب نمی شوند و می توانند مشکل ساز باشند.

پروتز های سیلیکونی به ایجاد برش های بیشتری در بافت سینه نیاز دارند و هزینه بر تر هم می باشند.

معمولا از این نوع پروتز برای کسانی که به دلیل ابتلا به سرطان پستان بافت سینه انها تخلیه شده است، استفاده می گردد.

پروتز سینه آب نمکی

پروتز های آب نمکی از محلول آب نمک یا سالین تولید می شوند و به صورت گرد هستند. این پروتز هیچ عارضه ای را برای بانوان ایجاد نمی کند و در صورتی که پس از استفاده پاره شود، آب نمک موجود در آن تخلیه می شود و به بدن انسان جذب می گردد. با این وجود امکان استفاده از آن با خیال آسوده را خواهید داشت.

لازم به توضیح است که این نوع پروتز ها ظاهر غیر طبیعی تری را بر روی بافت سینه ایجاد می کنند و برای به کار بردن آنها به ایجاد برش های بسیار کمتری در بافت سینه نیاز است.

پروتز سینه و بارداری پس از آن

با توجه به بررسی های انجام شده در بخش های فوق و در رابطه با اینکه آیا بعد از پروتز سینه می توان شیر داد؟ یا خیر، حال میخواهیم به بررسی پروتز سینه و بارداری پس از آن بپردازیم.

بهترین زمان برای استفاده از پروتز سینه پس از پایان یافتن دوره بارداری و شیردهی است. زیرا بارداری و شیردهی نیز می تواند بر وضعیت سینه ها تاثیر بگذارد و باعث حجیم شدن و یا شل شدن آنها گردد. پس اگر در این زمینه عجله نداشته باشید، بهترین گزینه صبر کردن تا اتمام این مراحل از زندگی شما خواهد بود.

اما اگر قصد دارید که پیش از بارداری و دوران شیردهی از پروتز سینه استفاده کنید، باید برای باردار شدن برنامه ریزی داشته باشید و با مشورت پزشک معالج زمان مناسب برای بارداری پس از پروتز سینه را انتخاب کنید.

معمولا در این راستا باید بانوان دوره نقاهت خود را به شکل کامل طی کنند و به وضعیت کاملا استیبل برسند تا همانند یک فرد عادی بتوانند باردار شوند و وضع حمل انجام دهند.

سخن آخر

بر اساس مواردی که در این مطلب بررسی کردیم و با در نظر گرفتن پاسخ این پرسش که با پروتز سینه میشه شیر داد؟و یا خیر، می توان به این نتیجه دست یافت که پروتز سینه هیچ اخلال و یا مشکلی را در بارداری و یا شیردهی به وجود نمی اورد و جلوی راه آن را نمی گیرد. اما شیردهی و بارداری می توانند بر وضعیت پروتز سینه تاثیر گذار باشند و تغییراتی را در آن به وجود آورند.

در نتیجه صبر کردن تا پایان دوره بارداری و شیردهی و سپس انجام پروتز سینه می تواند گزینه مناسب تری در نظر گرفته شود. در صورتی که به دنبال یک مجموعه حرفه ای و بسیار تخصصی برای پروتز سینه هستید، از خدمات کاملا تخصصی مرکز لیپو ویزر بهره ببرید.

لیپو ویزر از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی ها و تجهیزات در این راستا استفاده می کند و شرایط بسیار ایده آلی را برای شما عزیزان ایجاد کرده است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن های تماس درج شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا