ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی ران

ابدومینوپلاستی ران چگونه انجام می شود؟ آیا بدن خود را دوست دارید اما از ران های خود متنفر هستید؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. حتی بیشتر افراد جامعه دوست دارند ظاهر خود را بهبود بخشند، و برای بسیاری از افراد، ران های شل و ول یکی از آنها است.

به دلیل  ژنتیک، کاهش وزن چشمگیر یا روند طبیعی پیری، ران‌های ما مستعد شل شدن پوست اضافی هستند که ممکن است  از عدم نتیجه‌گیری در باشگاه نا امید شویم. با این حال، ما راز کوچکی را با شما در میان می گذاریم: اگرچه ورزش عضلات پا را تقویت می‌کند، متاسفانه هیچ مقدار کاهش وزن نمی‌تواند افتادگی پوست در قسمت داخلی و خارجی ران را کاهش دهد.

به همین دلیل ترجیح دادیم تا در مورد این نوع ابدومینوپلاستی بیشتر با شما صحبت کنیم. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی ران بهترین روش رفع افتادگی پوست

ابدومینوپلاستی ران بهترین گزینه برای رفع افتادگی بافت ران ها این روش به تغییر شکل ران ها کمک می کند و منجر به ایجاد پوست صاف تر و سفت تر می شود.

جالب است بدانید ابدومینوپلاستی ران یک روش جراحی است که برای کاهش بافت ناخواسته در امتداد داخلی ران، بیرونی ران یا هر دو طراحی شده است. در این عمل پزشک، ران پاها را تراشیده و پوست شل و افتاده و چربی روی ران ها را برطرف می کند تا ظاهری محکم تر و سفت تر ایجاد کند. دو نوع ابدومینوپلاستی ران فت ران وجود دارد:

  • ابدومینوپلاستی داخلی ران
  • ابدومینوپلاستی بیرونی ران

در ادامه بیشتر در مورد این 2 روش صحبت می کنیم.

ابدومینوپلاستی ران بهترین روش رفع افتادگی پوست
ابدومینوپلاستی ران بهترین روش رفع افتادگی پوست

ابدومینوپلاستی داخلی ران

در این روش، مشابه روش پیکر تراشی زیبایی پزشک بر روی بافت های داخل ران تمرکز می کند. این رایج ترین جراحی اصلاحی قسمت بالایی ساق است که به عنوان یک روش مستقل انجام می شود.

این روش ابدومینوپلاستی با یک برش در امتداد چین کشاله ران در قسمت داخلی ران شروع می شود تا برجسته شدن جای زخم پس از جراحی به حداقل برسد.

سپس، جراح پلاستیک بافت ناخواسته را برش می‌دهد و قبل از قرار دادن بخیه در امتداد خط برش، پوست را محکم می‌کشد.

بیشتر بخوانید: لیفت سینه

ابدومینوپلاستی بیرونی ران

در این روش، همانند روش فول ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی بازو جراح روی قسمت خارجی ران متمرکز می شود. در طول عمل، جراح پلاستیک پوست افتادگی اضافی زیر ناحیه ران را برمی دارد، برش جراحی را با دقت در امتداد استخوان لگن قرار می دهد تا جای زخم را به حداقل برساند و برش را با بخیه می بندد.

بیماران قبل از عمل همانند عمل پیکرتراشی ساعت شنی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند و اکثر بیماران می توانند در همان روز جراحی به خانه برگردند. با توجه به آنچه گفته شد، جزئیات به نوع ابدومینوپلاستی ران انجام شده و همچنین میزان اصلاح مورد نیاز و اینکه آیا سایر روش های جراحی زیبایی همزمان با لیفت ران ترکیب می شوند بستگی دارد.

نکات بعد از ابدومینوپلاستی ران

اکثر بیماران یک هفته پس از عمل این روش ابدومینوپلاستی مشابه پیکرتراشی پهلو به سر کار باز می گردند، البته تا زمانی که فعالیت بدنی شدید یا بلند کردن اجسام سنگین نداشته باشد. هیچ ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین تا شش هفته پس از جراحی مجاز نیست، اگرچه فعالیت های عادی روزانه بلافاصله امکان پذیر است.

پس از عمل، روکش مخصوص فشرده سازی قرار داده می شود که باید حداقل 4-6 هفته پس از جراحی یا طبق دستور جراح پوشیده شود.

بعد از چند روز نتیجه ابدومینوپلاستی حاصل می شود؟

شما برخی از نتایج را بلافاصله مشاهده خواهید کرد و نتایج نهایی پس از هر گونه پری و کاهش کبودی جزئی ظاهر می شود. به خاطر داشته باشید که اگرچه نتایج طولانی مدت هستند، اما این روش ابدومینوپلاستی نمی تواند از افزایش وزن در آینده یا افتادگی طبیعی پوست به دلیل افزایش سن جلوگیری کند.

کاندیدای ایده آل ابدومینوپلاستی ران
کاندیدای ایده آل ابدومینوپلاستی ران

کاندیدای ایده آل ابدومینوپلاستی ران

کاندیدای ایده آل برای این جراحی، فردی است که دارای پوست افتادگی بیش از حد در اطراف داخلی و/یا بیرونی ران است که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد. در حقیقت:

  • اگر وزن نسبتاً ثابتی دارید و از پوستی که به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده یا به دنبال کاهش وزن شدید ناراضی هستید، ممکن است کاندید خوبی برای ابدومینوپلاستی ران باشید.
  • این جراحی یک روش بسیار رایج برای بیمارانی است که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند ، که اغلب منجر به شل شدن و آویزان شدن پوست در قسمت داخلی و خارجی ران می شود.
  • بیماران باید یا غیرسیگاری باشند یا مایل به ترک سیگار برای حداقل دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل باشند تا امکان بهبود بافت مناسب فراهم شود.

بیشتر بخوانید: نحوه عمل لیفت سینه با لیزر

نکته بسیار مهمی وجود دارد و آن این است که: بیماران این روش ابدومینوپلاستی می بایست انتظارات واقع بینانه از این عمل داشته باشند و متعهد به انتخاب شیوه زندگی سالم برای حفظ نتایج خود در طول زمان باشند.

برای انجام ابدومینوپلاستی ران چیکار کنم؟

اگر به روش ابدومینوپلاستی ران علاقه مند هستید، گام بعدی این است که در مرکز لیپو ویزر مشاوره شوید. در طول مشاوره، جراح پلاستیک شما سوالاتی در مورد زمینه های مورد نظر و اهداف شما برای نتایج مد نظرتان خواهد پرسید.

جراح ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک و حتی جراح لیپوماتیک ران پا مقدار و محل پوست اضافی روی ران شما را ارزیابی می کند تا یک توصیه درمانی شخصی سازی شده برای رفع نیازهای شما ارائه دهدد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا