پروتز سینه

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟ مهمترین عوارض پروتز سینه چیست؟ در چه مواقعی امکان بروز عوارض پروتز سینه وجود دارد؟ عوارض کدام یک از انواع پروتز بیشتر است؟ اگر قصد استفاده از این روش را در خصوص حجم دادن به سینه های خود دارید، در مجمموعه لیپو ویزر با ما همراه باشید تا به بررسی این مسائل بپردازیم.

پروتز سینه همان طور که میدانید، روشی نوین است که به منظور حجم دادن به پستان ها و اصلاح فرم انها مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه از سوی بانوان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این روش که به صورت تهاجمی و تحت عمل جراحی انجام می شود، باعث خوش فرم شدن سینه ها و افزایش زیبای بدن می شود اما با این وجود می تواند باعث بروز عوارضی نیز بشود که به این منظور به بررسی عوارض ناشی از آن و علل ایجاد آنها خواهیم پرداخت.

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

پروتز سینه یا لیفت سینه همان طور که در بخش فوق اشاره شد، میتواند با عوارضی نیز همراه باشد اما لازم به توضیح است که در شرایط خاصی امکان بروز این عوارض وجود دارند؛ بدین معنا که همه بانوانی که از این روش استفاده می کنند دچار عوارض ناشی از آن نخواهند شد.

 

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

مهمترین عوارض پروتز سینه چیست؟

مهمترین عوارضی که به دلیل انجام پروتز سینه ممکن است برای بانوان ایجاد شود، مواردی از قبیل زیر هستند:

  • بروز عفونت
  • ایجاد درد
  • خونریزی
  • آسیب دیدن بافت های سینه
  • آسیب دیدن رگ های عصبی پستان
  • ایجاد حساسیت
  • امکان ابتلا به سرطان
  • امکان از بین رفتن احساس سینه
  • و…

در چه مواقعی امکان بروز عوارض پروتز سینه وجود دارد؟

عوارض ناشی از پروتز سینه در مواقعی به وجود می آیند که شرایطی به شرح زیر وجود داشته باشد:

انتخاب پزشک بی تجربه و ناوارد برای پروتز سینه

از مهمترین مسائلی که میتواند موجب بروز عوارض پروتز سینه شود، جراحی شدن توسط یک پزشک ناوارد  و بی تجربه است؛ پزشکان در این رابطه بیشترین میزان تاثیر گذاری را دارند که به همین دلیل باید حتما متخصصین ماهر و مشهور را برای پروتز سینه انتخاب کنید و در بهترین کلینیک های زیبایی برای انجام این کار اقدام نمایید تا از عوارض ناشی از پروتز در امان باشید.

عدم رعایت کردن مراقبت های بعد از پروتز سینه توسط بیمار

با توجه به آنکه پروتز سینه یک روش تهاجمی است و تحت جراحی انجام می شود، پس از پایان مراحل جراحی به مراقبت هایی نیازمند است که باید حتما انها را رعایت کنید تا به بهبودی کامل برسید و دوره نقاهت شما به خوبی سپری شود. در غیر این صورت امکان بروز عارضه هایی برای شما وجود خواهد داشت.

آگاه نکردن پزشک از سوابق بیماری های زمینه ای و بیماری های خاص

برای انجام پروتز سینه، پزشکان معمولا لیستی در اختیار بیمار قرار می دهند که در آن باید بیماری های خاص و زمینه ای خود را وارد کنند و یا از بیمار در رابطه با سوابق بیماری انها سوالاتی پرسیده می شود؛ در این حین متاسفانه بسیاری از بانوان برای آنکه مانع از انجام عمل پروتز سینه نشوند، اطلاعات مربوط به بیماری های زمینه ای خود را به صورت کامل در اختیار پزشک قرار نمی دهند و این مساله میتواند موجب بروز عوارض خطرناک برای آنها شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم که جدا از انجام این کار بپرهیزید و تمامی اطلاعات مربوط به سوابق بیماری خود را به صورت کامل در اختیار پزشک قرار دهید.

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

استفاده از پروتز های تقلبی و بی کیفیت

پروتز هایی که به این منظور استفاده می شوند باید حتما از مواد اولیه با کیفیت ساخته شوند و به میزان کافی مرغوبیت داشته باشند. متاسفانه در کشور ما به کار بردن پروتز های تقلبی در مدت زمانی بسیار رایج بود و معضلات زیادی برای متقاضیان ایجاد کرده بود.

به همین دلیل باید حتما از مرغوب بودن پروتز ها اطمینان یابید که در مرکز لیپو ویزر تهران میتوانید با خیال آسوده جراحی پروتز سینه در شهرک غرب را انجام دهید تا از بهترین تجهیزات و مواد اولیه برای شما استفاده شود.

ضربه وارد شدن بر پروتز های سینه پس از قرار گرفتن آن در بدن

پروتز سینه زمانی که در داخل بافت پستان قرار داده می شود، به مراقبت نیاز دارد و نباید ضربات شدید به انها وارد شود؛ زیرا ضربه ضدید میتواند موجب پاره شدن و یا آسیب دیدگی پروتز در بدن شود که با بروز این اتفاق مواد پروتز از داخل آن خارج می شوند و در داخل بافت سینه پخش می شوند.

در این شرایط اگر از پروتز های آب نمکی استفاده شده باشد، مشکلی به وجود نمی آید زیرا آب نمک موجود در آن به بدن جذب می شود. اما اگر پروتز های سیلیکونی در زیر بافت پاره شوند، مواد پخش شده آن باید حتما از بدن تخلیه گردند تا باعث بروز عوارض نشوند؛ به این منظور نیز ممکن است که به جراحی مجدد برای تخلیه مایعات تخلیه شده از پروتز نیاز باشد.

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

عوارض کدام یک از انواع پروتز سینه بیشتر است؟

با توجه به بخش فوقانی، میتوان گفت که عوارض ناشی از پروتز های سیلیکونی بیشتر از انواع آب نمکی یا سالینی هستند؛ زیرا پروتز های سالینی که از آب نمک ساخته شده اند با بافت های بدن و موادی که به صورت طبیعی در بدن وجود دارند، شباهت بیشتری دارند و بدن را دچار اسیب نمی کنند و به آن جذب می شوند.

در حالی که انواع سیلیکونی با موادی تولید می شوند که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود ندارد و راه یافتن آنها به داخل بافت های بدن میتواند عوارض بیشتری ایجاد کند.

سخن پایانی

در مجموعه تخصصی لیپو ویزر به بررسی عوارض پروتز سینه پرداختیم و بررسی کردیم که آیا پروتز سینه عوارض دارد؟ یا خیر. بر اساس اطلاعات علمی و دقیقی که خدمت شما همطونان عزیز ارائه دادیم، چنانچه قصد دارید که با کمک این روش زیبایی بدن خود را افزایش دهید، حتما از خدمات بهترین کلینیک های زیبایی و متخصص ترین پزشکان استفاده کنید تا مانع از بروز این مشکلات شوید و نتیجه رضایت بخشی را دریافت نمایید.

برای استفاده از این روش در لیپو ویزر با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا