لیفت سینه

آیا لیفت سینه عوارض دارد؟

لیفت سینه چگونه است؟ آیا لیفت سینه عوارض دارد؟ چگونه میتوان عوارض ناشی از لیفت سینه را کاهش داد؟ در کلینیک زیبایی لیپو ویزر ما را همراهی کنید تا به بررسی این موضوعات بپردازیم.

لیفت سینه یا پروتز سینه یک روش تهاجمی است که تحت بیهوشی کامل انجام می شود و هدف از انجام آن افزایش زیبایی بدن و پستان ها در بانوان است. زیرا سینه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی بدن دارد و از این جهت بسیاری از بانوان به استفاده از این روش می پردازند تا به زیبایی شکل ظاهری بدن خود بیفزایند و وضعیت مناسب تری پیدا کنند.

در این روش نوک پستان ها به زاویه بالاتری انتقال داده می شود و به سمت بالاتر هدایت می شود تا زاویه سینه با بدن مستقیم باشد و افتادگی پستان ها از بین برود. لازم به ذکر است که بر اساس وضعیت بدن بانوان مختلف، عملیات لیفت سینه با شرایط مختلفی انجام می شود.

برای برخی از بانوان پوست قسمت فوقانی سینه و یا پوست اضافی برداشته می شود تا سینه ها به سمت بالاتری بروند. اما برخی از دیگر بانوان برای انجام این کار به ایجاد برش هایی در پستان نیازمند هستند تا فرم سینه های آنها نیز بهتر شود.

آیا لیفت سینه عوارض دارد؟

با توجه به اینکه پستان های بانوان از حساس ترین بافت های بدن آنها به حساب می آیند، مسلما انجام این جراحی برای آنها میتواند همراه با عوارضی باشد که برخی از آنها به عنوان عوارض موقتی ناشی از جراحی به حساب می آیند و برخی دیگر از این عوارض میتوانند جدی تر و دائمی باشند.

به عبارت دیگر سینه ها خصوصا نوک آنها متشکل از تعداد بسیار زیادی رگ های خونی و عصبی هستند که به بخش های دیگر بدن متصل می شوند و در حین این جراحی، تمامی این رگ ها تحت تهاجم قرار می گیرند و خطراتی انها را تهدید می کند.

لیفت سینه

عوارض لیفت سینه چیست؟

مهمترین عوارضی که به دلیل انجام این جراحی می توانند به وجود آیند، به شرح زیر در نظر گرفته می شوند:

هماتوم

هماتوم به معنای جمع شدن خون در قسمت زیرین برش های ایجاد شده می باشد و چنانچه خون های جمع شده در این بخش تخلیه نشوند، احتمال بروز عفونت و یا ایجاد درد زیاد نیز وجود خواهد داشت.

لازم به توضیح است که کوچک بودن هماتوم خطر آفرین نیست زیرا در این شرایط خون ها به بدن جذب می شوند و مشکلی را ایجاد نمی کنند اما اگر هماتوم بزرگ باشد، می تواند خطر آفرین باشد و نیاز به تخلیه خون ها خواهد بود.

به وجود آمدن عفونت

علاوه بر هماتوم، مسائل دیگری نیز میتوانند در حین لیفت سینه موجب بروز عفونت در آنها شوند که با علائمی مانند: درد، تب، تورم، بوی بد و … همراه خواهد بود.

ایجاد خط اسکار

مسلما با توجه به اینکه لیفت سینه یک روش تهاجمی است و تحت جراحی صورت می گیرد، خطوطی به عنوان اسکار بر اثر ایجاد برش های مورد نیاز به وجود می آیند که این خطوط اسکار پس از چندین ماه از بین می روند اما برای ناپدید شدن آنها به صبوری اشخاص نیاز خواهد بود.

بی حس شدن پستان ها

از آنجایی که رگ های عصبی و خونی انباشته شده در نوک پستان و بافت های اطراف آن بسیار ظریف هستند، در حین این عمل جراحی ممکن است که دچار آسیب شوند و با بروز این اتفاق، فرد با بی حس شدن سینه ها پس از جراحی و تا پایان عمر مواجه خواهد شد.

امکان بروز اختلال در شیردهی

بانوانی که پیش از بارداری و فرزند آوری بخواهند لیفت سینه انجام دهند، ممکن است که به دلیل آسیب دیدن بافت غده ای سینه در حین جراحی، با بروز اختلال در شیردهی مواجه گردند و دچار مشکلات پیچیده ای شوند.

چگونه میتوان عوارض ناشی از لیفت سینه را کاهش داد؟

راه حل هایی وجود دارد که از طریق آن میتوان عوارض ناشی از لیفت پستان را کاهش داد که برخی از آنها را ذکر می کنیم:

انتخاب بهترین پزشکان و متخصصان شهر

پزشک به میزان زیادی در کاهش عوارض ناشی از لیفت سینه تاثیر گذار است و اگر برای انجام این کار بهترین پزشکان را انتخاب کنید، می توانید حتی عوارض ناشی از آن را به صفر نیز برسانید.

انتخاب بهترین کلینیک های زیبایی

کلینیک های زیبایی باشد از اعتبار کافی برای لیفت سینه برخوردار باشند، در شرایط مناسب و با همکاری بهترین پزشکان در این حوزه به انجام لیفت برای متقاضیان بپردازند. پس لازم است تا متقاضیان لیفت پستان در انتخاب کلینیک زیبایی نهایت دقت خود را به خرج دهند.

بهره بردن از جدیدترین تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی که برای امور زیبایی به کار می روند، دائما در حال تغییر و به روز رسانی هستند که هر چه این دستگاه ها و تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تر باشند، شرایط بهتری برای بیماران ایجاد می کنند و از عوارض جراحی انها می کاهند.

تابعیت کردن از نظرات پزشک جراح

چنانچه قصد دارید از عوارض لیفت سینه در امان باشید، باید حتما به توصیه های پزشک جراح خود و نظرات او احترام بگذارید و فرمایشات او را به بهترین شکل اجرا کنید تا نتیجه خوبی دریافت نمایید.

آگاه کردن پزشک از وضعیت جسمی خود و بیماری های خاص

همه متقاضیان تکنیک های زیبایی از جمله: لیفت سینه موظف هستند که پزشک معالج و جراح خود را در جریان بیماری های خاص خود بگذارند و هر مشکل و بیماری که از آن رنج می برند را به پزشک اطلاع دهند.

سخن پایانی

در کلینیک لیپو ویزر به بررسی این مساله پرداختیم که آیا لیفت سینه عوارض دارد؟ یا خیر.

در قسمت پایانی این مطلب لازم است تا یادآوری کنیم که علاوه بر موارد ذکر شده در فوق، لیفت سینه میتواند عوارض دیگری نظیر: نامتقارن شدن پستان ها، ایجاد ظاهر نامطلوب، ایجاد توده های سفت در پستان ها و … را نیز به وجود آورد.

به همین دلیل لازم است تا حتما در انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی برای استفاده از روش لیفت سینه در غرب تهران دقت کنید تا نتایج مورد نظر خود را دریافت کنید و احتمال بروز این عوارض را از بین ببرید.

درخواست مشاوره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا